Площадът в Благоевград се превърна в своеобразен ретро музей

Над 250 коли и мотори от различни десетилетия превърнаха пл. „Георги Измирлиев“ в своеобразен открит музей.

 

Колекционери от цяла България, Сърбия, Гърция и Северна Македония подредиха своите ретро превозни средства в центъра на Благоевград, а посетителите имаха възможност да се снимат с тях и да се запознаят с историята им.

 

Участниците и гостите бяха поздравени от кмета на Благоевград Методи Байкушев и зам.-кмета Станислав Кимчев.

 

След срещата си в Благоевград колекционерите се отправиха към следващите дестинации на ретро парада.

 

Организатор на събитието е Автомобилен и мотоциклетен ретро клуб „Пирин“ с подкрепата на Община Благоевград.

За още актуални новини - харесайте страницата ни във Фейсбук ТУК.

Прочетете и

Община Кресна обяви 6 юни за Ден на траур в памет на 35-годишния Йордан Цветков

Община Кресна обяви 6 юни 2026 г. (събота) за Ден на траур на територията на …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Текстовете и изображенията в сайта Струма Прес са под закрила на Закона за авторското право и са собственост на Струма Прес ЕООД освен ако не е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само с посочване на източника strumapress.com