Служители на ДГС Петрич заловиха бракониери по време на незаконен добив на дървесина, съобщиха от ЮЗДП.
Случаят е от днес в района на село Рупите, в забранена за сеч местност около храм „Света Петка Българска“.
След получен сигнал, горските служители реагират мигновено и отиват на посоченото място. Откриват нарушителите в момент на натоварване на дървесината. Натоварените дърва са тополови, те са задържани и оставени за стхранение в разсадника на стопанството.
Съдействие са оказали и служители на Община Петрич, допълват от ЮЗДП.