Служители на ГДБОП проведоха спецоперация за пресичане дейността на организирана престъпна група, занимаваща се с производство и разпространение на наркотични вещества – престъпления по чл.321 и чл.354 НК.
Полицейските действия са предприети по неотложност на 29 април 2026 г. на територията на София.
Двама мъже – на 68 г. и на 34 г. – са задържани на място в една от постройките в момент на полагане на грижи за растенията.
В хода на действията по разследването са установени две помещения, оборудвани като оранжерии от затворен тип за производство на марихуана.
Иззети са:
над 400 саксии с растения от рода на конопа
високотехнологични инсталации за отглеждане
електронни везни
машини за вакуумиране и рязане на растения
цигари марихуана
около 2000 евро
Установено е, че сградите, намиращи се на територията на ТЕЦ-София, са частна собственост и са наети от задържаните лица.
Разпитани са свидетели.
Образувано е досъдебно производство.
Материалите са докладвани на Софийската градска прокуратура.