Районен съд – Дупница потвърди наказателно постановление, издадено от Областната агенция по контрол на храните – Кюстендил, за фермера Анжело Момчилов, чиито десетки животни са установени покрай АМ „Струма“ в Дупнишко.
Установен е собственикът на коне, разхождащи се по магистралата в Перник
В решението на съда пише, че въпросното пасище, предназначено за целогодишно отглеждане на коне, е с обща площ от 2814 дка. То се намира в землището на селата Пиперево, Блатино, Дяково, Кременик. През него преминава АМ „Струма“. Заради опасността от навлизане на животни в обхвата на скоростния път обектът се разглежда като рисков. Това налага и на място да има ограда, такава обаче проверяващите не са установили.
Сочи се, че нито нарушението, нито налагането на санкция се случва за първи път. Собственикът е изградил и водопойни корита и „солище“, следите около които показват, че животните ги посещават редовно.
В Дупнишко и в Бобовдолско местните управи многократно сигнализират, че безстопанствни коне, които тъпчат земеделските имоти, влизат по дворовете на къщите, по гробищните паркове.
Момчилов е санкциониран многократно – както и за коне, пуснати по Рила планина и в района на Седемте езера.
Източник: БНР
Снимка: Денис Ризов, Фейсбук