Втората фестивална вечер на „От Добруджа до Пирин“ събра на една сцена северняшката песен и пиринския ритъм в зала „Яворов“.
Концерт-спектакълът на Северняшки ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев“- Плевен предизвика бурни аплодисменти и вдигна публиката в Благоевград на крака.
В партньорство с домакина – Ансамбъл „Пирин“ те представиха хореография от характерните фолклорни области на региона чрез музика, танц и традиционни костюми.
Фестивалът продължава и днес (26 февруари) от 19.00 часа, когато на сцената ще излезе емблемата на Благоевград – Ансамбъл „Пирин“.
Вход свободен!
Снимка: Борислав Данчов
Струма Прес – новините от Югозапада | Онлайн вестник Струма – Новини от Благоевград, Сандаски, Петрич, Банско, Разлог, югозападна България, страната и света