Служители на ГДБОП задържаха над един тон флакони райски газ при опит да бъдат получени от физическо лице чрез спедиторска фирма.
Пратката е декларирана като „материали“.
В доставения палет с кашони са открити 450 флакона азотен диоксид. Бутилките са иззети. Съставен е акт за извършеното нарушение.
В хода на проверката е установено, че стоката е предназначена за разпространение в питейни заведения и търговия на дребно.
По данни на експерти един флакон е достатъчен за „напълването“ на 50 балона. – Пазарната стойност на иззетата стока е за над 250 000 лева.
Работата по случая продължава.
Струма Прес – новините от Югозапада | Онлайн вестник Струма – Новини от Благоевград, Сандаски, Петрич, Банско, Разлог, югозападна България, страната и света