Мотополигонът в с. Зелен дол се превърна в център на едно от най-очакваните събития в региона – Републиканския шампионат по мотокрос и „Гранд при Благоевград 2026“.
„Щастлив съм да открием заедно това събитие, което е много важно за спорта, за Благоевград и за България. От името на Община Благоевград благодаря на всички замесени и заявявам нашата подкрепа за реализирането му и занапред“, каза заместник-кметът Станислав Кимчев и пожела на добър час на всички участници.
Близо 100 състезатели от България, Гърция, Турция и Сърбия участват в тазгодишното издание. За да преживеят адреналина заедно с тях, стотици жители и гости на Зелен дол и Благоевград изпълниха зелените пространства около мотополигона.
Тазгодишното издание има и благотворителен характер и е организирано в подкрепа на 5-годишния Вани.
Организатори на проявата са Българската федерация по мотоциклетизъм и Сдружение „Еър Макс Рейсинг“, в партньорство с Община Благоевград.
Струма Прес – новините от Югозапада | Онлайн вестник Струма – Новини от Благоевград, Сандаски, Петрич, Банско, Разлог, югозападна България, страната и света