Областният управител на област Благоевград Васил Трендафилов проведе работна среща в своя кабинет с областния управител на област Перник Грета Колева.
Това е първа официална среща между двамата областни управители след встъпването им в длъжност, а разговорът бе насочен към установяване на институционален диалог и обсъждане на възможности за сътрудничество между двете области.
По време на срещата бяха обсъдени редица актуални теми, сред които взаимодействието между институциите при управление на кризи и бедствия, споделяне на добри практики, както и възможности за реализиране на съвместни инициативи.
Двамата областни управители изразиха готовност за поддържане на активен диалог и бъдещо ползотворно партньорство.
Струма Прес – новините от Югозапада | Онлайн вестник Струма – Новини от Благоевград, Сандаски, Петрич, Банско, Разлог, югозападна България, страната и света