Горещи новини

Тортата остана непокътната – Иво Христов издъхна на рождения си ден!

Весто празненство за 24-я  рожден ден на писателя от Радомир Иво Христов, семейството му го изпрати в последния му час. Те съобщиха новината за неговата кончина в социалните мрежи.

Болката е неописуема. Трудно е да повярваме, че го няма. Сърцата ни са натежали, а думите – безсилни.

Ивчо беше светлината в живота ни. Повече от син и брат – той беше душа с необикновена сила, доброта и дълбока човечност. До последно се бореше с достойнство и мисъл за другите. Остави след себе си обич, вдъхновение и една тиха доброта, която ще живее вечно – в думите му, в делата му, в онова, което е дал на всеки от нас.

Кампанията, която водехме заедно, ще бъде доведена докрай с уважение към желанието му – събраните средства ще бъдат дарени на други деца в нужда. Това беше негова мечта – да помага, дори когато сам имаше нужда от помощ.

В следващите дни ще споделим повече информация за поклонението и погребението.

Благодарим ви за всяка дума, за подкрепата, за молитвите, за споделената тъга. В този тежък и мълчалив момент, вашата близост ни дава сили.

С обич и мъка,
Семейството на Ивчо

 

ТВ водещият Ники Кънчев, който помагаше от цялото си сърце на радомирския писател Иво Христов в битката му за живот, излезе с прочувствени думи за неговата кончина.

Ето какво написа той в социалната мрежа:

Преди малко звъня на Иво да го поздравя за рождения ден. Иво, един от моите Вдъхновители, момчето, което претърпя 21 операции от тумори из цялото тяло. Иво Христов, писателя, който достойно се бореше за живота си и пишеше книги.

Днес става на 24 години! Обичам си го и когато мога винаги съм му помагал!

Вдигна майка му Милена и докато кажа: Дай ми Ивчо да го поздра… тя ме прекъсна през сълзи:

Ники, Иво почина днес!

Онемях! Небето прогърмя и земята се отвори!

Господи, защо има толкова Мъка!

Момчето на което помагаше Цяла България и за което за последните няколко години се събраха над 200 000 евро е починал днес.

Бог да го прости, радомирския Ангел!

Той даваше сила на много хора у нас, включително и на мен!

21 операции и продължаваше да живее и да пише и да се бори за Живота!

Сбогом, Иво!

Няма да те забравя!

Тортата му за рожденния ден си стои самотна в хладилника!

 

Струма прес изказва съболезнования на семейството и близките на Иво! 

За още актуални новини - харесайте страницата ни във Фейсбук ТУК.

Прочетете и

Снежни участъци все още крият риск за туристите в Национален парк „Пирин“

Въпреки летния сезон, снежната покривка на места в Национален парк „Пирин“ все още не се …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Текстовете и изображенията в сайта Струма Прес са под закрила на Закона за авторското право и са собственост на Струма Прес ЕООД освен ако не е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само с посочване на източника strumapress.com