Горещи новини

Спасен живот на Преображение!

Днес, 06 август, в село Орехово, обл. Смолян, полковник Тодор Грибачев – командир на 86 ГрСС от СКСО, спаси един човешки живот.

Спасеният е жител на село Орехово и бил в неизвестност повече от 24 часа, като е търсен от спасителни екипи.

Докато правел кроса си покрай местната река, полк. Грибачев чул слаби стенания долу в коритото. Когато отишъл да провери от къде идват, видял мъж, който бил изпаднал в хипотермия, а тялото му от кръста надолу било посиняло. Веднага се обадил на спасителните екипи и влязъл в реката да извади пострадалия. Докато пристигне линейка, военнослужещият оказал първа медицинска помощ, разтрил доколкото могъл замръзналото тяло и успял частично да върне кръвообращението в краката на мъжа.

От Бърза помощ споделили, че ако е бил намерен един час по-късно,  мъжът нямало да оцелее.

 

За още актуални новини - харесайте страницата ни във Фейсбук ТУК.

Прочетете и

Петричанка е европейски шампион по карате

Живка Кирова, състезател на СК “Киокушин” – Петрич с треньор Димитър Киров, спечели европейското първенство …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Текстовете и изображенията в сайта Струма Прес са под закрила на Закона за авторското право и са собственост на Струма Прес ЕООД освен ако не е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само с посочване на източника strumapress.com