Трагедията, сполетяла фермера Живко Петров от петричкото село Мендово, продължава да трогва хора от цялата страна. Преди дни опустошителен пожар изпепели до основи стопанството му, а в огнения ад загинаха близо 150 животни – кози, ярета и прасета, за които той се е грижил с години.
Освен огромната емоционална загуба, щетите по стопанството надхвърлят 30 000 евро. За броени минути трудът на десетилетия беше унищожен, оставяйки Живко Петров без поминък и с необходимост да започне всичко отначало.
След публикуването на призива за помощ започна вълна от съпричастност. Десетки хора вече дариха средства, а историята достигна до хиляди българи.
Особено силен жест направи 16-годишен шампион по борба, който дари цялата си парична награда в подкрепа на пострадалия фермер. Постъпката на младия спортист се превърна в символ на добротата и показа, че истинската сила не е само на тепиха, а и в способността да подадеш ръка на човек в беда.
Кампанията за набиране на средства продължава. Всеки, който има възможност да помогне за възстановяването на стопанството и закупуването на нови животни, може да направи дарение по официалната банкова сметка на Живко Петров:
Банка: Общинска банка
IBAN: BG55SOMB91304045435001
Титуляр: Живко Кръстев Петров
Всяко дарение, независимо от размера му, е стъпка към това един трудолюбив български фермер да успее отново да изгради живота си. Ако не можете да помогнете финансово, споделянето на тази история също е ценна подкрепа, която може да достигне до още хора с добри сърца.
Доброто е заразно. А когато цяла общност се обедини, дори след най-голямата трагедия надеждата може да бъде възродена.
Струма Прес – новините от Югозапада | Онлайн вестник Струма – Новини от Благоевград, Сандаски, Петрич, Банско, Разлог, югозападна България, страната и света