Горещи новини

Какво да правим при възникването на пожар демонстрираха в Банско

В двора на ПГЕЕ – град Банско се проведе обучителна демонстрация, насочена към учениците и училищния персонал, с цел те да се запознаят с правилните действия при евакуация в случай на пожар в сградата на училището.

В условия, максимално близки до реална ситуация, бяха демонстрирани действия по издирване и спасяване на пострадали ученици, както и гасене на пожар с прахов пожарогасител и с вода.

Представени бяха и възможностите на техниката, с която разполагат цитираните по-долу доброволни формирования.

В обучението участваха доброволно формирование „Банскалии“ към Община Банско, доброволците от Доброволното формирование към Община Петрич, както и професионални пожарникари от ТППЕ – град Валандово, Република Северна Македония.

Служители на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Благоевград и Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Банско също се включиха, като демонстрираха евакуиране на ученик и учител с помощта на автомеханична стълба.

Част от инициативата бе и демонстрация за работа с дефибрилатор, представена от ученик на ПГЕЕ – град Банско, под надзора на медицинската сестра на училището.

След края на обучението в НЧ „Никола Вапцаров-1894“ се проведе лекция на тема „Как да стана млад доброволец“, изнесена от служители на ГДПБЗН – МВР.

За още актуални новини - харесайте страницата ни във Фейсбук ТУК.

Прочетете и

Полицията предупреди за мними „лечители“ от Родопите и „чудодейни“ мехлеми

Полицията в Смолян предупреждава за измамни реклами в интернет и социалните мрежи, в които се …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Текстовете и изображенията в сайта Струма Прес са под закрила на Закона за авторското право и са собственост на Струма Прес ЕООД освен ако не е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само с посочване на източника strumapress.com