В късния следобед на вчерашния ден в санданското село Горно Спанчево заваля така очакваният дъжд. Макар и не особено проливен, той успя да спомогне за овладяването на големия пожар, който бушува в селото от 16 юли.
Вчера в гасенето участваха над 50 пожарникари, горски, доброволци и тежка техника.
И тази нощ част от тях останаха дежурни на пожара, а от сутринта, с допълнително хора на терен, битката с огнената стихия продължава, като е създадена организация да се обходи целият периметър на пожара. Гасят се локални огнища на ръка.
Надеждите са днес пожарът да бъде напълно потушен.
Струма Прес – новините от Югозапада | Онлайн вестник Струма – Новини от Благоевград, Сандаски, Петрич, Банско, Разлог, югозападна България, страната и света