В Сандански с мерки срещу разхищението на питейна вода

Във връзка с наблюдаваната през последните години тенденция към засушаване и безводие на територията на страната, както и на основание писмо №0401-55/11.06.2025 г. от Министерството на регионалното развитие и благоустройството, Община Сандански уведомява жителите на малките населени места, че се налага въвеждане на ограничителни мерки във водопотреблението.

Забранява се използването на питейна вода за цели като:
• напояване на зелени площи и насаждения;
• миене на улици, моторни превозни средства, дворове и балкони;
• поливане на градини и други дейности извън питейно-битовите нужди.

Целта на мерките е пестеливо използване на водните ресурси и ограничаване на нейното разхищение.

В случай на неспазване на ограниченията, ще бъде въведен режим на водоподаване.

За още актуални новини - харесайте страницата ни във Фейсбук ТУК.

Прочетете и

VI Международен детски фолклорен фестивал „Шарено цвете“

Кметът на Благоевград Методи Байкушев откри VI Международен детски фолклорен фестивал „Шарено цвете“, който превърна …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Текстовете и изображенията в сайта Струма Прес са под закрила на Закона за авторското право и са собственост на Струма Прес ЕООД освен ако не е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само с посочване на източника strumapress.com