Магията на театъра завладя Благоевград в първия ден на „Талантино“

С постановката „Трубадурът и неговите приятели“ на Театрално студио „Смехурко“ град Банкя днес започна XI издание на детския театрален фестивал „Талантино“.

Прегледът на театралните школи бе открит в Регионалния исторически музей в Благоевград, като в рамките на три дни Благоевград посреща млади артисти от цялата страна, които запленени от магията на театралното изкуство ще демонстрират своя талант.

Богатата програма е насочена към различни възрастови групи. В събота и неделя организаторите са отправили поглед към малчуганите в ранните представления, когато любими приказни герои ще очакват с нетърпение срещата си с тях. Входът е свободен!

Фестивалът ще продължи до неделя, когато на пл. „Народни будители“ от 19:30 часа ще бъдат наградени победителите в различните категории, определени от компетентно жури.

Организатори на събитието са ДТ „Проф. Енчо Халачев“ със съдействието на Община Благоевград.

За още актуални новини - харесайте страницата ни във Фейсбук ТУК.

Прочетете и

Вдигнаха блокадата на „Промахон-Кулата“

Точно в 18 часа гръцките фермери вдигнаха блокадата на граничния пункт „Промахон-Кулата“. От обяд беше …

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

error: Текстовете и изображенията в сайта Струма Прес са под закрила на Закона за авторското право и са собственост на Струма Прес ЕООД освен ако не е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само с посочване на източника strumapress.com