Полицията в Свищов задържа 42-годишен мъж, който снощи е подал фалшив сигнал за поставена бомба на железопътната гара в София.
Снощи около 21,30 часа на телефон 112 е получен сигнал за поставено взривно устройство на жп гарата в София с предупреждение, че бомбата ще се взриви веднага.
Оперативните действия са установили, че телефонът, от който е подаден сигналът, в този момент е в Свищов. Полициите са намерили 42-годишният мъж в дома му пиян без да може да даде адекватни обяснения за действията си.
Задържан е за срок до 24 часа. По случая е започнато досъдебно производство.
Снимка: БГНЕС