Пожарът в Пирин отново се е разгорял, след като следобедният вятър вчера е разпалил стари огнища, с които са се борили пожарникари и горски. През нощта там е валяло, но за кратко.
„Валяло е, влажно е, но в момента не вали. Надяваме се дъждът през нощта да е успокоил малко нишата, понеже виждаме, че в момента се издига бял дим, но това не е дим, за мен това е изпарение, пара от дъжда. И днес имаме достатъчно хора на терен, надявам се да го натиснем и да го приключим окончателно“,заяви пред Радио Благоевград Симеон Ефремов от горското стопанство в Сандански.
„На мястото на пожара над с. Илинденци има 5 екипа, които заедно с екипи от горските стопанства обхождат терена. Откриват нови огнища и работят по погасяване на стари. Днес и вчера са констатирани 3 по-сериозни огнища. Към Национален парк „Пирин“ няма навлизане на пожара. Рискове от разпалване в Пирин винаги има, затова и колегите са на терен. Пожарът засяга и торфената покривка, която тлее в дълбочина. Може ден – два да не се появи огнище, а след седмица да се появи на разстояние и затова правим обход с дрон.“, коментира вчера пред медиите директорът на РДПБЗН-Благоевград комисар Валентин Василев.
Струма Прес – новините от Югозапада | Онлайн вестник Струма – Новини от Благоевград, Сандаски, Петрич, Банско, Разлог, югозападна България, страната и света